ادویه جات قشم,بهترین سوغات قشم,پوشاک قشم

سوغات قشم یکی از جزایر بزرگ استان هرمزگان مطلبی است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. جزیره ی قشم یکی از قطب های ایران برای خرید است و هر ساله پذیرای مهمانان زیادی است که به قصد تفریح و خرید به این منطقه سفر میکنند. خرید سوغات قشم کار چندان سختی نیست چون مراکز خرید بسیاری در این جزیره قرار دارند که خرید سوغاتی های زیبا با قیمت مورد نظر راحت است. در این بین شاید تهیه ی سوغاتی های بومی قشم یا صنایع دستی قشم برای برخی از افراد مهم باشد. بهترین سوغاتی های قشم خرما، کیک هلر و ادویه جات قشم هستند. 

دیگر سوغاتی های قشم

  • قهوه
  • شکلات
  • لوازم آرایش
  • کیف و کفش

خرما قشم

خرما قشم,سوغات جزیره قشم,سوغات خوراکی قشم

خرما یکی از سوغاتی های مشترکی است که در بسیاری از مناطق هرمزگان آن را می توان دید و تهیه کرد. شما در سفر به قشم می توانید به عنوان یکی از جاذبه های این شهر، از نخلستان ها جزیره دیدن کنید و اگر فصل برداشت خرما باشد، به اندازه نیاز خود و بعنوان سوغات قشم تهیه کنید. خرما انواع و خواص بسیاری دارد که می توان به مغذی بودن ، انرژی زا بودن، مفید برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند اشاره کرد.

کیک هلر قشم

سوغات شهر قشم,سوغات قشم,سوغاتی های بومی قشم

کیک اهلر نوعی کیک مخصوص این منطقه است که در برخی از شیرینی فروشی ها می توان آن را تهیه کرد این کیک در کارگاه هایی در روستای هلر درست می شوند و بسیار خوشمزه هستند. از خرید این کیک خوشمزه فراموش نکنید و اگر امکان بردن آن را داشتید بعنوان سوغات قشم انتخاب خوبی است.

ادویه جات قشم

کیک هلر قشم

ادویه یکی از چاشنی هایی است که در غذاهای ایرانی بسیار استفاده می شود و طعم غذا برای اکثر ما بدون ادویه، بی مفهوم است. در سفر به جزیره زیبای قشم پس از چشیدن طعم غذاهای محلی این منطقه، متوجه مزه ی خاص آن ها خواهید شد و آن هم به علت ادویه های خوشمزه ای است که در این غذاها استفاده می شوند. از خرید انواع ادویه ها فراموش نکنید که بیشتر در مناطقی چون لافت، سهیلی، دیرستان و … می توان برای استفاده ی خود یا بعنوان سوغات قشم تهیه کرد. 

پوشاک قشم

ادویه جات قشم,بهترین سوغات قشم,پوشاک قشم

قشم برای کسانی که علاقه به خرید دارند شبیه به یک بهشت است که مراکز خرید بسیاری برای دیدن دارد و وقت زیادی برای خرید کردن و بازدید از همه مراکز خرید آن لازم است. از دیگر سوغاتی های قشم میتوان به خرید پوشاک اشاره کرد که با قیمت ها مناسب و تنوع بسیار قابل تهیه هستند. البته ناگفته نماند بسته به سلیقه شماست اگر به اجناس برند علاقه دارید، برخی از فروشگاه ها پوشاک با برند مورد نظر را در اختیار شما قرار می گیرد.

منبع : مجموعه فیلم های ایرانی و خارجی |سوغات قشم چیست
برچسب ها : تهیه ,سوغات ,سوغاتی ,ادویه ,بسیاری ,خرما ,بعنوان سوغات ,مراکز خرید ,فراموش نکنید ,خرید بسیاری ,برای خرید