بهترین سوغات فرانسه,سوغات فرانسه,سوغاتی های پاریس

سوغات فرانسه موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپاست که میزبان گردشگران بسیاری است. در این بین پاریس یکی از بهترین شهرهای فرانسه با جاذبه های گردشگری بسیاری است. شما می توانید در این شهر سوغاتی های زیبایی را تهیه کنید. کافیست به معروفترین خیابان فرانسه یعنی شانزلیزه بروید تا بتوانید و بهترین سوغاتی های فرانسه را از آنجا تهیه کنید. در ادامه شما را با سوغاتی های پاریس و فرانسه مانند عطر و ادکلن، شیرینی ماکرون، مجسمه های اماکن دیدنی و عروسک های دیزنی آشنا خواهیم کرد.

دیگر سوغات فرانسه:

 • لوازم آرایش
 • پوشاک برند
 • کیف و کفش برند

عطر و ادکلن فرانسه

سوغاتی های شهر پاریس,سوغاتی های کشور فرانسه,شیرینی ماکرون فرانسه

یکی از بهترین سوغات فرانسه عطر و ادکلن هایی با بهترین رایحه هاست که در این زمینه و همچنین مد و فشن شهرت بسیاری دارد. در کشور فرانسه می توانید عطرهایی با برترین برندهای دنیا ببینید و بعنوان یک سوغاتی جذاب و لوکس برای اقوام خود ببرید. در اینجا به معرفی تعدادی از معروفترین برندها می پردازیم که عبارتند از:

 • برند شانل Chanel
 • کریستین دیور Christian Dior
 • کارتیرCartier  
 • گرلینGuerlain
 • گیونچیGivenchy
 • بالنسیاگاBalenciaga
 • لانکوم پاریسLancome Paris
 • هرمسHermes
 • کاچارلCacharel
 • لاکوستLacoste

شیرینی ماکرون فرانسه

عطر و ادکلن فرانسه,مراکز خرید پاریس

شیرینی ماکرون یکی از شیرینی های سنتی و مخصوص فرانسه است و به ماکرون پاریسی شهرت دارد. این شیرینی بسیار خوش طعم و زیباست و با یک بار چشیدن طعم آن، از طرفدار این شیرینی خواهند شد. ماکرون ها در پاریس مدل های مختلفی دارد و نحوه ی پخت هر شهر با دیگر متفاوت است مثلا در شهر آفیس از عسل، میوه و بادام درست میشود. ماکرون شهر مونت موریلون مشهورترین ماکرون فرانسه است و قدمتش به چندین دهه قبل بازمیگردد. همچنین دیگر شهرهای فرانسه که هر کدام داستانی درباره تهیه این نوع شیرینی دارند. شما می توانید در سفر به پاریس از فروشگاهی مانند لادیورو یا قنادی فووچو سری بزنید و بهترین ماکرون را تهیه کنید، در مک دونالد هم بهمراه مک کافی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. ماکرون در طعم های مختلف درست می شود که یک نوع آن ماکرون چای است که در تهیه ی آن از اسانس چای استفاده می کنند و همچنین طعم خامه وسط آن هم با اسانس های مختلف وجود دارد.

عروسک های دیزنی فرانسه

بهترین سوغات فرانسه,سوغات فرانسه,سوغاتی های پاریس

یکی از جاذبه های زیبای پاریس دیزنی لند است که برای کودکان و حتی بزرگترها بسیار جذاب خواهد بود و بنوعی نوستالژی است. حال اگر قصد دارید برای کودکان خانواده، سوغاتی تهیه کنید مطمئنا خرید شخصیت های کارتونی دیزنی انتخاب مناسبی است. که از آن ها استقبال بسیاری خواهد شد. شما برای تهیه این عروسک ها در خیابان شانزلیزه می توانید فروشگاه هایی را ببینید و هم در خود پارک دیزنی فروشگاه های وجود خواهد داشت.

مجسمه های اماکن دیدنی فرانسه

بهترین سوغات فرانسه,سوغات فرانسه,سوغاتی های پاریس

پاریس جاذبه های بسیاری برای جذب گردشگران دارد. شما در سفر به پاریس می توانید انواع مجسمه های ساخته شده از مکان های دیدنی پاریس را تهیه کنید، مانند مجسمه ساخته شده از برج ایفل که معمولا اکثر مسافران این کشور آن را خریداری می کنند تا یادگاری زیبا از این کشور داشته باشند.

مراکز خرید پاریس

بهترین سوغات فرانسه,سوغات فرانسه,سوغاتی های پاریس

مقصد اکثر گردشگران شهر پاریس است به همین دلیل در این بخش به تعدادی از مراکز خرید پاریس اشاره خواهیم کرد.

فروشگاه های خیابان شانزلیزه: خیابان شانزلیزه ی پاریس علاه بر زیبایی بسیار، فروشگاه ها و مراکز خرید بسیاری را در دل خود جای داده است و شما می توانید انواع مختلف سوغات فرانسه را در آنجا دیدن کنید و حق انتخاب برای خرید بسیار است بعنوان مثال می توانید پوشاک مورد نظر را از فروشگاه هایی چون سیلو و H&M هیه کنید. برای تهیه لوازم ورزشی فروشگاه های آیداس در دسترس هستند. برای تهیه لوازم آرایش، عطر و ادکلن فروشگاه های سفورا انتخاب خوبی هستند.

بازار سنت کوین: یکی از قدیمی ترین بازارهای پاریس که لوازم آنتیک و عتیقه را می توان در آن یافت.

مراکز خرید در خیابان مونتاین پاریس: این خیابان در جنب شانزلیزه قرار دارد و معروفترین سالن های مد جهان مانند دیور، ولنتینو، نینا ریچی، شنل و … در آن قرار دارند.

مرکز خرید لاکاروسل دلوور پاریس: این مرکز خرید در زیر هرم موزه ی لوور واقع شده که شیشه ای است و میتوان در آنجا انواع برندهای معروف دنیا را دید.

خیابان فبورگ سن انوره پاریس: این خیابان از مشهورترین مزاکز خرید دنیاست که یکی از مراکز مد پاریس می باشد و انواع پوشاک با برند های مختلف در آنجا گرد هم آمده اند.

مر کز خرید ژوف روآ پاریس: یکی از دیدنی ترین پاساژهای فرانسه که یک راه روی پوشیده با سقف شیشه ای است.

منبع : مجموعه فیلم های ایرانی و خارجی |سوغات فرانسه چیست
برچسب ها : فرانسه ,پاریس ,تهیه ,ماکرون ,خیابان ,فروشگاه ,سوغات فرانسه ,مراکز خرید ,برای تهیه ,تهیه کنید ,خیابان شانزلیزه